Műszaki terület

A technikai és technológiai fejlődés virágkorát éljük, nagy szükség van elhivatott műszaki szakemberekre. A hagyományos szakmák mellett kínálatunkban a legkorszerűbb technológiai ismereteket nyújtó képzések is megtalálhatók.

Csőhálózat-szerelő

Tervrajz alapján önállóan kivitelezi az ivóvíz- és csatorna vezetékhálózatot; szakmai irányítás mellett elvégzi a fűtési-, hűtési- vagy gáz vezetékhálózat kivitelezési munkáit. Kivitelezi a csőkötéseket, szereli a csövek rögzítését, kialakítja a vezetékek hőszigetelését. Beköti a vízfogyasztó- és szennyvíz kibocsátó szerelvényeket; csatlakoztatja a csőhálózatra a különböző szerelvényeket.

Égéstermék elvezető szerelő

Az égéstermék elvezető feladata a különböző hőtermelő berendezési tárgyak égéstermék elvezető rendszerének megszerelése. Kondenzációs gázkazánok esetében nem pusztán a füstgáz elvezető rendszert építi ki, hanem az égéshez szükséges levegő bevezető csőhálózatot is a gyártói és tervezői útmutatások alapján. Beszereli a légellátást biztosító berendezéseket. Elvégzi a szükséges tömörségi próbát az égéstermék elvezető rendszeren.

Emelőgép-ügyintéző

A gazdaság működése elképzelhetetlen az emelőgépek üzeme nélkül. A balesetmentes működés egyik feltétele az emelőgép-ügyintéző alkalmazása. Az emelőgép-ügyintéző gondoskodik a biztonságos üzemeltetésére vonatkozó jogszabályokban, szabványokban, gyártói dokumentációban előírtak betartatásáról; az időszakos vizsgálatok személyi és tárgyi feltételeiről, azt a jogosultságától függően elvégzi; megszervezi a hiányosságok javítását, biztosítja a használathoz szükséges állapotot...

Fémipari gyártás előkészítő

A fémipari gyártás előkészítő egyszerű alkatrészről készült műszaki rajzot olvas. Gyártási dokumentáció alapján kiválasztja a gyártáshoz szükséges eszközöket, szerszámokat. Kiválasztja és előkészíti a gyártáshoz az alapanyagokat. Kézi és kisgépes megmunkálással fémből készített alkatrészt gyárt. Alkatrész gyártó gépeket (sajtológép, marógép, csiszológép, darabológép, hegesztőgép) kezel. Munkadarabokat gépasztalra helyez és rögzít, szerszámcserét és beállítást végez.

Kályhás

A kályhás szakember munkája során a tüzelőberendezés helyszínét felméri, tüzelőberendezést tervez, kályhát, kandallót, kemencét, tűzhelyet épít, átépít, tisztít vagy javít és átad. Munkáját a szakmai-, munkavédelmi előírások és követelmények figyelembevételével végzi, munkájáról dokumentációt készít.

Kazángépész (12 t/h felett)

A kazángépész szakember a 12 t/h tömegáram feletti és 7200 kW-ot meghaladó (jellemzően 21 MW-os vagy annál nagyobb) teljesítményű ipari kazánokat és segédberendezéseiket kezeli és felügyeli. Feladata a kazán és a kazánt ellátó technológiai rendszerek felkészítése, indítása, folyamatos üzemeltetése, illetve a kazán által ellátott technológiai rendszerek, hőtechnikai berendezések hatékony, üzembiztos, igény szerinti működtetése. Munkája során ellenőrzi és felügyeli az üzemeltetési paramétereket.

Olvasztár és öntő

Az olvasztár-öntő szakember a gazdaságosság, az energiahatékonyság és környezetvédelem irányelveit szem előtt tartva a gyártási utasítás ismeretében felhasználja a rendelkezésre álló alapanyagokat (pl.: hulladékokat és elsődleges fémeket a fémolvadék előkészítéséhez), ötvözőanyagokat (a fémminőséghez) és segédanyagokat (pl.: forma kötéshez és bevonáshoz). Jól ismeri, biztonsággal és körültekintéssel kezeli az olvasztó-, öntő- és formázó berendezéseket, különös figyelmet fordítva az olvadt fém kezelése mellett a gáztüzelő- és erősáramú berendezések biztonsági követelményeire.